Rattan Sehpa Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Doğal ev dekorasyonu alanında rattan sehpa çeşitleri günümüzün en popüler ürünlerinden biri. Oturma odası, teras, veranda veya bahçe gibi alanlarda rattan sehpalarla sıkça karşılaşmak mümkün. Rattan sehpa nedir ve nerelerde kullanılır diye merak ediyorsanız aradığınız bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Kasım 20, 2023 - 11:23
Aralık 12, 2023 - 09:42
 0  13
Rattan Sehpa Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Doğal ev dekorasyonu alanında rattan sehpa çeşitleri günümüzün en popüler ürünlerinden biri. Oturma odası, teras, veranda veya bahçe gibi alanlarda rattan sehpalarla sıkça karşılaşmak mümkün. Tropik iklimlerde yetişen rattan, mobilya yapımı için oldukça kullanışlı bir hammadde. Rattan sehpa nedir ve nerelerde kullanılır diye merak ediyorsanız aradığınız bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Rattan Sehpa Nedir? 

Kısaca ifade etmek gerekirse rattan hammaddesinden yapılan sehpa çeşidine rattan sehpa denir. Nitekim rattan bitkisi palmiye ailesi içinde yer alır. Oldukça dayanıklı ve hafif yapıdadır. Bu nedenle mobilya yapımı için oldukça uygundur. En çok ev dekorasyonunda kullanılsa da ev dışı ortamlarda da ilgi görür. 

Rattan sehpaların en önemli özelliği hafif ve dayanıklı bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde taşınabilir ve kullanışlı bir mobilya çeşididir. Rattanın örülebilir bir malzeme olması esneklik kazandırır. El yapımı rattan ürünlerin örgü teknikleri dayanıklılık ile esnekliği bir araya getirir. 

Rattan sehpaların bir diğer özelliği doğal bir görünüme sahip olmalarıdır. Bu özellikleri bir bakıma ahşap mobilyalara benzer. Ancak rattan mobilyalar ahşaba oranla çok daha doğal bir görünüme sahiptir. Organik rattandan üretilen mobilya ve dekorasyon ürünlerinin renkleri de kendine özgüdür. Ancak istenildiği takdirde farklı renklere de boyanabilirler. 

Organik rattanın dayanıklı bir hammadde olması rattan sehpa çeşitlerinin farklı ortamlarda kullanımını olanaklı kılar. Evlerde en çok oturma odası ve yatak odası rattan sehpaların kullanıldığı alanlardır. Bu ürünler ayrıca dış mekanlar için de uygun özelliktedir. Nitekim rattan bahçe mobilyaları dış hava koşullarına dayanıklı olduğu için bahçe veya teraslara farklı bir güzellik katar. 

Rattan Sehpa Nerelerde Kullanılır? 

Rattan sehpaların kullanım alanlarına baktığımızda geniş bir çeşitlilikle karşılaşmaktayız. Bunlardan biri evlerin oturma odası ve salonlarıdır. Dekoratif bir sehpa çeşidi olan rattan sehpalar, koltuk veya kanepe kenarlarına farklı bir güzellik katar. Özellikle bohem ev dekorasyonu fikirleri arasında bu konu sıkça yer alır. Tercihen orta sehpa olarak kullanılmaları da mümkün. Evlerde ayrıca yatak odaları da rattan mobilyalar için en uygun alanlardan biridir. Bu ürünler sayesinde mekanın doğal güzelliği artar. 

Diğer taraftan bahçe ve teraslar da rattan sehpaların en yaygın kullanım alanları içinde yer almakta. Dış mekan kullanımına uygun bu sehpa çeşidi, şık ve rahat bir dinlenme alanı oluşturmakta. Organik rattanın hava koşullarına dayanıklı olması, bu gibi ortamlardan zarar görmesini önler. Bu bağlamda balkonlar da rattan mobilyaların en çok tercih edildiği alanlardan biridir. Kolay taşınabilen bu sehpalar ev içinde ve dışında birçok taşıma ihtiyacına pratik çözümler sağlamakta. 

Kurumsal pazara baktığımızda otel ve konaklama tesisleri rattan sehpaların en yaygın kullanım alanları içinde yer almakta. Mekana doğanın ışıltısını katmak isteyen işletmeler birbirinden güzel rattan sehpa çeşitleriyle bu isteklerini gerçekleştirmekte. Otellerin yanı sıra kafe ve restoranlarda da bu ürünler sıcak bir atmosfer yaratıyor. Farklı dekorasyon stillerine uyum sağlamaları birçok mekanda bu ürünlerin gördüğü ilgiyi artırmakta. 

Bunların yanı sıra rattan sehpaları ofis ve iş yerlerinde, ticari alanlarda, güzellik merkezleri ve benzeri ortamlarda da görmek mümkün. Ev ortamı yaratmak isteyen işletmeler bu sehpa çeşidiyle ziyaretçilerine şıklık ve konfor sağlamakta. Yazlık konaklama tesisleri, pansiyonlar, tatil köyleri de bu ürünlerin en çok tercih edildiği mekanları oluşturmakta. 

Rattan Sehpa Nereden Alınır? 

Dekorasyon alanına ilgi duyanlar rattan sehpalara nasıl ulaşabileceklerini merak etmekte. Aslına bakarsanız rattan mobilya çeşitlerini satın almak için farklı birçok alternatif mevcut. Bunlardan bir kısmı perakende, bir kısmı ise online satış kanallarıdır. Genel olarak baktığımızda perakende satış kanallarında çeşitlilik az, fiyatlar yüksektir. Oysa uygun fiyatlı mobilya satın almak için online kanallarda imkanlar daha geniştir. 

Tarzınıza uygun rattan sehpaları satın almak için siz de perakende veya online kanalları tercih edebilirsiniz. Online kanallardan biri olan mylamp.com.tr sitesi, tarzınıza ve bütçenize uygun mobilya çeşitlerine kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Birbirinden güzel rattan sandalyeler arasından dilediğinizi seçip sipariş verebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz ürünlere kolayca ulaşırsınız. MyLamp'in ayrıca birbirinden güzel kampanya fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

medyadia banner