Oversize Tişört Nedir? Nereden Alınır?

Sokak giyiminde büyük beden tişörtler son yılların en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Hip hop kadar popüler hale gelen bu kıyafetler ilgi görüyor.

 0  80
Oversize Tişört Nedir? Nereden Alınır?

Sokak giyiminde büyük beden tişört çeşitleri son yılların en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Başta hip hop olmak üzere farklı alt kültürlerin etkisiyle popüler hale gelen bu kıyafetler, hemen her yaştan kullanıcı tarafından ilgi görüyor. Büyük markaların üretimleriyle daha da popüler hale gelen bu tişörtler birbirinden güzel kombin seçenekleri sunuyor. Peki oversize tişörtleri daha yakından tanımak ister misiniz?

Oversize tişört nedir?


Kısaca söylemek gerekirse oversize tişört demek geniş kesimli tişört demektir. Bu kelimedeki over kelimesi büyük, boyut kelimesi ise kesilmiş anlamına gelmektedir. Oversize tişörtler normal veya dar beden tişörtlerden farklı olarak geniş kesimli tişörtlerdir. Bu ürünler normalden büyük bedenlerde üretilen tişörtlerdir. Ancak 2XL veya 3XL gibi daha büyük bedenler farklı bir grupta yer almaktadır. Moda ve giyim dünyasında büyük beden elbiseler son yılların en trend ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle hip hop kültürünün de etkisiyle bu kıyafetlere olan ilgi her geçen gün artıyor. 2000'li yıllardan itibaren büyük markaların oversize kesim tişört veya gömleklerini artırması bu trendin giderek yaygınlaşmasına olanak sağladı. Farklı alt kültürlerin de etkisiyle büyük beden giyim, son zamanların en popüler üst giyim seçeneklerinden biri haline geldi.

Oversize tişörtlerin kesimleri bazı açılardan diğer üst giyim seçeneklerinden farklılık gösteriyor. Bu kesim şekli geniş ve salaş bir görünüme sahiptir. Omuzlarla uyumlu kesim şekline sahiptir. Kumaş kesiminde kollar geniş ve omuzlarla uyumludur. Yani oversize kesim, ürünün kendi boyutundan büyük olduğu anlamına gelmemektedir. Ayrı bir kesme biçimini ifade eder. Bu nedenle farklı bir görünüm sunar. Giyim tarzınız sokak tarzıysa büyük beden tişörtlerle güzel kombinler oluşturabilirsiniz. Ceket, mont gibi üst beden kıyafetlerinizi kombinlerinize dahil edebilirsiniz. Ancak bu noktada buna özellikle dikkat etmelisiniz. Örneğin bedeniniz L ise büyük beden kıyafetleriniz aynı beden kalıbında, büyük beden L şeklinde olmalıdır. Buna dikkat ederek alışveriş yaparsanız iyi bir alışveriş deneyimi yaşarsınız.

Büyük beden tişörtler nereden alınır?


Günümüzde birçok satış kanalında oversize tişörtleri bulmak mümkün. Bunların başında giyim mağazaları geliyor. Bu tişörtleri irili ufaklı pek çok giyim mağazasında bulmak mümkün. Moda perakendecileri bu alanda etkinliğini artırarak ürünlere erişimi giderek kolaylaştırıyor. Markaların kendi mağazalarında ve satış noktalarında geniş bir tişört yelpazesi görmek mümkün. Perakende satış kanallarına en iyi alternatiflerden biri online giyim mağazası siteleridir. Bu siteler günümüzde giyim alışverişi için en çok tercih edilen kanallardan biridir. Online alışveriş, perakendeye çeşitli açılardan avantajlı olduğundan ürünlere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Günümüzde pek çok online giyim mağazası geniş bir oversize kesim tişört yelpazesi sunuyor.

Online satış kanallarının yanı sıra pazaryerleri de bu bağlamda iyi bir alternatif. Pazar yerlerinin en önemli avantajı farklı satıcıları bir araya getirmesidir. Bu özellikleri sayesinde geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadırlar. Ayrıca ürünler arasında fiyat karşılaştırmasına da olanak tanır. Ancak komisyonlu çalışmak ürün fiyatlarının artmasına neden olur.

Sokak stili için Oversize tişörtler nereden alınır?

Giyim zevkiniz sokak stili ise tarzınıza en uygun ürünleri Aksesuarix'te bulabilirsiniz. 2011 yılında İzmir'de faaliyetlerine başlayan Aksesuarix, sokak giyimi alanında en önemli markalardan biri haline geldi. Farklı bedenlere uygun oversize tişörtler ve diğer giyim seçenekleri geniş bir yaş grubuna hitap ediyor. Tarzınıza uygun birbirinden güzel tişört, gömlek, sweatshirt, kapüşonlu üst ve benzeri ürünleri online kadın ve erkek giyim mağazası Accessix.com'da bulabilirsiniz. Uygun fiyatlardan da yararlanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

medyadia banner